• Košík je prázdny

  ×
  Na správné velikosti záleží

  Na správné velikosti záleží

  Sdílet článek:

  Bez obuvi ani na krok. Anebo ještě lépe bez správné obuvi ani na krok. Nesprávný výběr obuvi totiž může velmi rychle a jednoduše znemožnit soustředění se na každodenní činnosti a cítit při tom jistotu, pohodlí a oporu při chůzi a práci.

  Největším problémem bývá nesprávný výběr velikosti boty. A právě tímto článkem bychom Vám chtěli přiblížit cestu ke správnému výběru velikosti obuvi.

  Současný trend prodeje zboží přes internet je nevyhnutelný fakt moderní doby. Skutečné usnadnění nákupu oblečení a obuvi přes internet spočívá ve znalosti toho, co hledáme a potřebujeme. Také je důležité znát své základní míry a účel. Obuv je jedna obrovská kategorie, a proto, ať už je naším zájmem obuv treková, obuv pracovní nebo obuv bezpečnostní pro naše zaměstnání, prvním krokem pro úspěšný nákup je znát délku svého chodidla.

  Chodidlo člověka nese celou váhu těla. Pokud jsme celý den na nohou, chodidlo je prokrvené a nabírá na svém objemu a hlavně délce. Zatímco objem víme regulovat utažením tkaniček, délku neovlivníme. Proto doporučujeme chodidlo měřit v odpoledních hodinách, ne ráno. Měření doporučujeme provést následovně:

  • Čistý papír položíme ke kolmé stěně.
  • Postavíme se na papír tak, aby se pata také opírala o stěnu.
  • Perem obkreslíme špičku chodidla. Pozor, pero musí být kolmo na papír.
  • Změříme nejdelší délku chodidla. To znamená, od okraje papíru kde byla pata, po špičku.
  • Hodnotu v milimetrech přirovnáme v tabulce ke nejbližšímu velikostních číslu.

  Takto vybranou velikost v tabulce na naší stránce není třeba nijak upravovat, přidávat milimetre, zvyšovat výběr o číslo navíc, a podobně. Samozřejmě, to vše za předpokladu, že naše chodidlo není poškozené nebo deformované. Naše obuv má vnitřní prostor širší oproti jiným značkám (hlavně oproti Italským trekové značkám), proto případné mírné ploché chodidlo nebo mírně vybočení prstového kloubu nemusí být problém.

  Přejeme hodně šťastných kroků!

  Vyrobeno s pro Česko

  Tyto internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto internetových stránek s tím vyjadřujete svůj souhlas. Ďalšie informácie