• Košík je prázdny

  ×

  Podošvy Vibram®

  VIBRAM S.p.A. světově nejznámější firma která pomáhá vyvíjet prvotřídní podešve pro nejsilnější obuvnické společnosti na světě.

  Historie značky

  Historie se píše od roku 1935, kdy pan jménem VITALE BRAMANI poprvé nahradil koženou podešev gumovým "kouskem". Tento vydržel výstup na horu K2 s minimálním opotřebením oproti podešvi z kůže. Na obrázku níže je zobrazen design zcela první podešve.

   

  Tento systém si nechal patentovat a na trh přinesl první dezénovanú podešev, tento velmi dobře známý design nazval "Carramato":

  Od roku 1945, kdy se rozběhla manufakturní výroba v Itálií městě Albizzate, VIBRAM postupně vyvíjel několik směsí pro obuv používanou v různých podmínkách, například směs pro trekovou obuv, pracovní obuv nebo vycházkové boty.

  Podošva Vibram

  Soúčasnosť Vibram

  Momentálně se speciální důraz klade na sortiment v oblasti pracovní obuvi, kde podešev musí obstát v náročných testech na proti smykové vlastnosti, odolnost proti olejům a pohonným hmotám nebo musí splnit podmínku na nízkou míru opotebovania. Extrémně směsi zajišťují podešvi aby neměnila svůj tvar při dotyku s vysokými teplotami, nebo aby nepraskala v extrémním chladu.

  Podošva Vibram

  Těchto několik druhů směsí se kombinuje s nekonečným množstvím designů dezénu. Dezén vůbec není náhodný a tvořen pouze pro estetickou stránku. Ať už jde o podešev na trekkingovou nebo pracovní obuv, design nášlapu musí splňovat několik podmínek.

  Na skici je znázorněn příklad logického rozmístění výstupků (viz čísla na obr.) A jejich role (barevné označení na obr.). Spolu tvoří celkový design:

  Patent

  Design podešve tvořen firmou VIBRAM® je chráněn patentem a autorskými právami. Pomáhá těm značkám které používají Vibram® produkty před falšova.

  Popis podrážky Vibram

  Špecifikácia funkčných prvkov:

  Popis plôch na obrázku:

   

  1. široké kontaktní plochy pro grip na skalnatém povrchu
  2. umístění v liniích pro přirozený ohyb a flexibilitu
  3. vyjmutí v oblasti klenka pomáhají na nerovnou terénu
  4. celkový dezén má střední hloubku aby byl maximálně funkční na různých površích

   

  • Zelená
   maximální přilnavost na hladkém povrchu
    
  • Červená
   zajišťují dobrou trakci směrem dopředu při rozběhu a chůzi v měkkém terénu
    
  • Oranžová
   brzdění, pomáhá při sjíždění v měkkém nebo tvrdém terénu
    
  • Fialová
   tvar a umístění těchto výstupků napomáhají celkové stabilitě
    
  • Oranžové šípky
   znázorňují „otvorený“ dezén ktorý zlepšuje samočistíci efekt. To znamená, že špina se nedrží v dezénu a snadno vypadává už  při chůzi.

  Vyrobeno s pro Česko

  Tyto internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto internetových stránek s tím vyjadřujete svůj souhlas. Ďalšie informácie