• Košík je prázdny

  ×

  Kvalita obuvi

  Kvalita obuvi se odvíjí od použitých technologií. Ty jsou výsledkem dlouholetého vývoje a testování. Veškerá naše obuv musí předepsané normy přesahovat několikanásobně. Každou novou obuví více a více. Tak se dá garantovat, že vývoj se nezastaví, a že kvalita bude neustále překonávat samu sebe.

  Při prohlížení modelů můžete najít piktogramy, které vyzdvihují speciáně vlastnost dané obuvi. Speciální vlastnosti obuvi jsou technologicky a konstrukčně náročné hlavně na vývoj, na testování a na poctivou práci při výrobě.

  Bezpečnostní tužinka

  Zabudovaná ochrana prstů. Ať už je z kompozitních materiálů, hliníku nebo oceli, poskytuje dostatek prostoru a splňuje příslušné bezpečnostní normy.

  Odolnost vůči propíchnutí

  V spodkové vybavení obuvi je umístěna planžeta, která chrání nohu před propíchnutím ostrými předměty. Pro moderní pracovní obuv používáme flexibilní kevlarový materiál. U modelů kde je podrážek komplex méně ohebný a je nutná bezkonkurenční ochrana, používáme ocelovou planžetu.

  Odolnost proti proříznutí motorovou pilou

  Práce s motorovou pilou vyžaduje obuv která ochrání před případným proříznutím obuvi a řetěz se nesmí dostat k noze. Přesto obuv musí být pohodlná já pro celodenní nošení. Konstrukce takové obuvi mimo jiné zahrnuje ocelovou bezpečnostní tužinka a strategicky umístěn materiál ze sklolaminátových vláken nebo z kevlaru.

  Zvýšená ochrana proti chladu

  Při pohybu v terénu během chladnějších měsíců je dobré mít obuv vybavenou vrstvou s tepelně izolačními vlastnostmi. Taková obuv obsahuje kombinaci různých materiálů jako jsou Thinsulate, netkané textilie nebo pěny, které jsou podle potřeby pečlivě umísťovány pro daný typ obuvi.

  Odolnosť proti vysokým teplotám

  Speciální směsi gumy dokáží odolat vysokým teplotám. Obuv s tímto symbolem je vybavena podrážek komplexem s takovou směsí gumy.

  Foam Comfort System

  Foam Comfort System je strategicky umístěna paměťová pěna, která se přizpůsobí tvaru nohy a vedle nepřekonatelném komfortu dokáže oddálit pocit únavy nohou.

  Ankle Protection System

  Ankle Protection System při nárazu do kotníkové části přenáší energii do větší plochy a tím eliminuje následky nárazu.

  Flexible Ankle Zone

  Flexible Ankle Zone je konstrukce obuvi s ohebnou zónou, která umožňuje větší rozsah pohybu holenní části oproti spodkové části. Tato konstrukce má velký význam při obuvi s tvrdou nebo hrubou konstrukcí.

  360 ° Ochranná obsázka​

  Obuv je vybavena obsázka po celém obvodu obuvi. Je to přídavná vrstva, která chrání před poškrábáním od větví, kamenů nebo ledu při pohybu v náročném terénu.

  2-Zónové šněrování

   

  Systém šněrovacích háčků a oček s blokovacím háčkem, ten umožňuje různou silou utáhnout tyč část a bércových část. Tak se může obuv přizpůsobit více typům chodidla.

  GORE-TEX® Insulated Comfort Footwear

   

  4-vrstvá podšívka s membránou která je trvale nepromokavá. Je prodyšná. Obsahuje tlustou izolační vrstvu která snižuje únik tepla, čili udržuje teplo uvnitř obuvi.

  GORE-TEX® Performance Comfort Footwear

   

  4-vrstvá podšívka s membránou která je trvale nepromokavá. Je prodyšná. Obsahuje tenkou izolační vrstvu pro co nejlepší komfort při širokém rozsahu teplot.

  GORE-TEX® Extended Comfort Footwear

   

  3-vrstvá podšívka s membránou která je trvale nepromokavá. Je vysoce prodyšná. Bez izolační vrstvy aby přebytečné teplo nezachovávaly v obuvi.

  Extrémní tuhost obuvi

  Obuv má extrémně vysokou tuhost pro nejnáročnější vysokohorské podmínky, je vybavena napínací stélkou z karbonových vláken. Takové řešení zbytečně nenavyšuje váhu a přitom poskytuje maximální oporu, například i v kočkách na kolmé ledové stěně.

  Vysoká tuhost obuvi

  Obuv s vysokou tuhostí je vhodná pro celoroční nošení ve vysokohorském prostředí, spolehlivě zvládá oporu při upnutí polo-automatických koček.

  Střední tuhost obuvi

  Obuv se střední tuhostí je pro širokou škálu aktivit v terénu, velmi dobrá vyváženost mezi komfortem a oporou. Optimální flexibilita a stabilita pro vysokou vojenskou a policejní obuv nebo multifunkční trekovou obuv.

  Flexibilní tuhost obuvi

  Obuv s nízkou tuhostí na pohyb v lehkém terénu, noha se neunaví při chůzi na nerovném povrchu, ale důraz je kladen na vysokou flexibilitu a příjemně se nosí a na rovném chodníku.

  Vysoce flexibilní tuhost obuvi

  Tato obuv má vysokou flexibilitu, která je vhodná do různých městských podmínek nebo na lehké procházky v přírodě.


  Normy

  Technická norma nebo standard je podrobný předpis, který stanoví důležité parametry či vlastnosti materiálu, výrobku, součásti pracovního postupu, který vede ke standardizaci. Technické normy nejsou obecně závazné, jsou to však odborně kvalifikované předpisy, na které se mohou odkazovat strany při specifikaci předmětu smlouvy, nebo státní autorita ve svých obecně závazných předpisech. Definují supění kvality produktu.

  Označovanie kategórií pracovnej obuvi podľa EN ISO 20345

  SB

  spĺňa základné požiadavky normy

  S1

  ako SB + obsahuje bezpečnostnú tužinku, má uzavretú pätnú časť a antistatické vlastnosti

  S2

  ako S1 + odolnosť zvršku proti nasiakaniu vody

  S3

  ako S2 + odolnosť proti prepichnutiu zospodu a podošva musí mať dezén

   

   

  Označovanie špeciálnych požiadaviek

  HRO - odolnosť podošvy proti kontaktnému teplu

  WRU - odolnosť zvršku proti prieniku a absorpcii vody

  WR - odolnosť obuvi proti prieniku vody

  HI - odolnosť spodku obuvi proti teplu

  CI - odolnosť spodku obuvi proti chladu

  FO - odolnosť obuvi proti palivovým olejom

  AN - ochrana členku

  CR - odolnosť proti prerezaniu motorovou pílou

  P - odolnosť proti prepichnutiu zospodu

  E - absorpcia energie v oblasti päty

  A - antistatická obuv

  SRA - odolnosť proti šmyku na keramickej dlaždici so SLS /vodný roztok/

  SRB - odolnosť proti šmyku na oceľovej platni s glycerínom

  SRC - spĺňa požiadavku SRA a SRB

  Označování kategorií pracovní obuvi podle EN ISO 20347

  OB

  splňuje základní požadavky normy

  O1

  jako OB  + uzavřená oblast paty, antistatické vlastnosti, absorbce energie v oblasti paty

  O2

  jako O1 + odolnost svršku proti nasáknutí vody

  O3

  jak O2 + odolnost proti propíchnutí zespodu

   

   

  Obuv která je vyráběna v souladu s normou EN ISO 17249 - Obuv s ochranou proti prorážení motorovou pilou.

   

  Obuv která je vyráběna v souladu s normou EN ISO 15090 - Obuv pro Hasiče

  Používáme nejnovější technologie GORE-TEX® a VIBRAM®     gore-tex technology

  Vyrobeno s pro Česko

  Tyto internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto internetových stránek s tím vyjadřujete svůj souhlas. Ďalšie informácie