×

Bivakování s Patrikem Paulíným a Květoslavem Šlavkem

Pokud toužíte zažít přírodu v její nejpravdivější podobě, bivakování je skvělým způsobem, jak toho dosáhnout. Bivakování, které je zážitkem z přenocování pod širým nebem, nabízí jedinečnou příležitost k přiblížení se k přírodě a prožití autentických a nezapomenutelných chvil.

 


Spolu s Patrikem a Květoslavem jsme se na chvíli přenesli na Ďurkovú útulnu, která nabízí možnost bivakování v Národním parku Nízkých Tater. Možnosti bivakování v národních parcích jsou omezeny určitými pravidly, která vymezují místa, kde je bivakování dovoleno.


 

 

Jednou z nejkrásnějších věcí při takovém dobrodružství je kontakt s přírodou. Když se rozhodnete strávit noc pod hvězdami, stáváte se součástí živého prostředí. Můžete sledovat, jak se obloha mění s plynutím času, poslouchat zvuky přírody a pozorovat živočichy ve svém přirozeném prostředí. V tu chvíli se cítíte spojeni s přírodou a vnímáte její mohutnost a krásu. Je však důležité dbát na ochranu přírody při takovém dobrodružství. Při zanechání stopy v přírodě bychom měli být ohleduplní a dbát na to, abychom nechali místo takové, jak jsme jej našli.

 

 


Bivakování samozřejmě vyžaduje i jistou přípravu. Pro bivakování si Patrik a Kvetoslav vybírají bublinkovou karitmatku, která je dostatečně tlustá na to, abyste v ní v pohodlí a teple mohli přenocovat. Nafukovací karimatky jsou naopak velmi háklivé na terén a snadno se dokážou propíchnout. Co se týče spacáku, vybíráte ze dvou variant spacáků. Spacáky z dutého vlákna jsou větší a těžší se skladují, ale i po navlhnutí udržují teplo, což se o péřových spacácích říci nedá. Péřový spacák je však lehčí a zpratnější. Jelikož stany výrazně zatěžují vaky, Kvetoslav a Patrik volí celty, které tvoří stejný komfort jako stan. Avšak kontakt s přírodou je intenzivnější. Samozřejmě, o chodidla v teple a komfortu se stará značka bot BOSP.


 

Přeneste se alespoň na chvíli do Nízkých Tater s Patrikem Paulíným a Květoslavem Šlavkem díky krátkému videu o bivakovaní na YouTube.


 

Vyrobeno v Evropy