×

Příběh značky BOSP

1957

Závody 29. Augusta

Historie obuvnictví ve městě Bardejov sahá do roku 1957, kdy byly založeny Závody 29. Augusta. Podnik po svém rozmachu fungoval jako JAS, sp a tím se Bardejov stal jedním z center obuvnické výroby ve střední Evropě. Při vojenské obuvi se vyráběla i sportovní či vycházková obuv, s různými způsoby výroby. Takto historie vyškolila množství zručných mistrů.

1989

Změna režimu

Změna režimu na území Slovenska od roku 1989 způsobila otřes v odběratelských kanálech, a zub času se podepsal i na zařízení a technologiích, které i přes milionům vyrobených párů během desítek let nebyly inovované. Úpadek vyústil do propouštění, kde během několika let se v Bardějovském závodě snížil počet zaměstnanců ze 4500 na přibližně 2000.

1996

JAS-ŠPECIÁL s.r.o.

V roce 1996 se Ing. Miroslav Matys rozhodl založit vlastní firmu JAS-SPECIÁL s.r.o., která měla 8 zaměstnanců a fungovaly jako obchodní společnost. Prodej obuvi vyrobené v závodě, který si po výkyvech vysoce vážil každý jeden vyrobený pár obuvi, se pomalu rozjížděl hlavně v řadách vojska a policejních útvarů. Kvalita byla vysoce ceněna a nálepka "vyrobené na Slovensku" přidávala morální hodnotu kožené obuvi.

1998

OBUV-ŠPECIÁL, spol. s r.o.

Dílny, které zůstaly závislé jen na odbytu této firmy, se staly její součástí spolu s vývojovým pracovištěm. Takto se firma v roce 1998 transformovala do pozice výrobně-obchodní firmy a funguje jako OBUV-SPECIÁL, spol. s r.o.

1999

Získání certifikátů

Hned v roce 1999 získala certifikát managementu jakosti ISO 9001 a managementu nakládání s odpady ISO 14001.

Dobrým jménem, které bylo a je výsledkem tvrdé práce, se firmě podařilo získat klíčové zákazníky pro jejichž vyvíjela a vyráběla speciální obuv, ať už vojenskou, policejní, pracovní nebo společenskou. Zvýšeným poptávkou po kapacitě se počet zaměstnanců postupně zvyšoval.

2001

Vývoj nových, moderních modelů

V roce 2001 začala vyrábět obuv s polopropustnými membránami, což výrazným způsobem pomohlo zvýšit uživatelský komfort vyráběné obuvi a posunulo vpřed vývoj nových, na tuto dobu moderních modelů.

2004

První model hasičské obuvi

Milník ve vývoji představuje rok 2004, kdy se představil první model hasičské obuvi, co začalo tvořit důležitou kategorii v odbytovém směru.

2007

Zavedení managementu jakosti

Výroba specializované obuvi pro uniformované složky byl na vysoké úrovni a přinesla v roce 2007 zavedení managementu jakosti dle SOŠ AQUAPOL 2130: 2005 úřadem pro obrannou standardizaci, kodifikaci a státní ověřování kvality.

2008

Licenční smlouva s GORE-TEX®

2008 byl důležitý rok, přinesl podepsání licenční smlouvy s firmou W.L.GORE & Associates GmbH na výrobu obuvi s membránou GORE-TEX®. Dosavadní sortiment vycházkové, pracovní, speciální a bezpečnostní obuvi se takto mohl doplnit o obuv vybavenou celosvětově uznávanou polopropustnou membránou GORE -TEX®.

2012

BOSP - Bardejovská Obuv Special

Dlouholeté zkušenosti firmy OBUV-SPECIÁL, spol. s r.o. na evropském trhu vyústily do potřeby se prezentovat a být na trhu v povědomí pod svou značkou. V roce 2012 byl moment kdy byla poprvé zveřejněna značka "BOSP" což je zkratka odvozena od "Bardejovská Obuv Speciál".

2014

Registrace na patentovém úřadě

Tvorba nových modelů a testování ve složkách na Slovensku vznikají moderní kolekce pro použití v opravdu náročných podmínkách. Značka BOSP byla registrována na patentovém úřadě. Spolu s tím rozjíždí svůj prodej nejen účastí na tendrech, ale stává se dostupnou pro komerční trh.

2015

Inovace materiálů

Zákazníkům nabízíme kombinaci materiálů vyrobených v Evropě, které jsou pod ostrou kontrolou - na jedné straně v certifikovaných laboratořích, na straně druhé pod rukama zkušených mistrů v našem výrobním závodě. Pečlivě vybírány kusy přírodní usně tvoří podstatnou část celkového vzezření obuvi. Výběr a kombinace nespočetného množství textilních materiálů, výztuh výplní a jiných částí obuvi je důležitý pro vlastnosti obuvi. Ve finále vzniká obuv, která je pohodlná pro chodidlo, a tím přispěje k celkovému komfortu člověka.

2016

Nový model Logger trek

Chceme být blíže k zákazníkům a tak se věnujeme vylepšování trekových modelů a přinášíme nové barevné variace modelů v trekový kolekci. Nesmíme zapomenout na rozšíření kolekce obuvi pro pilčíkov - nová moderní obuv s ochranou proti proříznutí motorovou pilou, to je  Logger Trek.

2017

Husky Evo Pro

Ukončili jsme vývoj naší vlajkové lodi v trekový kolekci - model Husky Evo Pro a přinášíme na trh naši vlastní obuv určenou pro vysokohorskou turistiku se světovými řešeními - maximální tuhost při minimální váze díky stélce z karbonových vláken, nejnovější podšívka GORE-TEX se zateplením s dutými vlákny, nebo podešve VIBRAM s integrovanou přípravou na automatické stoupací železa.

2018

Nová identita značky BOSP

Naše logo prošlo modernizací a představuje 4 segmenty naší společnosti.

2019

Grifit

Představujeme velmi univerzální polobotku Grifit pro aktivní i méně aktivní lidi, v neobvykle pestré kombinaci barev.

2020

Rok bohatý na novinky

Začátkem roku 2020 přišel do prodeje nový pracovní trekový model Ural Pro, který se ukázal jako nejoblíbenější model své kategorie.

 

Završili jsme dvouletý vývoj nového konceptu hasičské obuvi. Profesionálové tak mají možnost pořídit si velmi pohodlný Winner Hi a Winner Mid s Gore-Tex podšívkou. Pro dobrovolných hasičů jsme přinesli model Waid.

 

Z kolekce taktické obuvi jsme v roce 2020 zahájili výrobu nejinovativnější obuvi pro pořádkové složky s elastickou podšívkou, která byla vůbec poprvé použita v této kategorii obuvi - rodina modelů Taras.

 

Světu jsme představili i snadnější trekovou obuv, vhodnou hlavně na profesionální zátěž - model Karpat Pro.

 

Vyrobeno v Evropy