• Košík je prázdny

  ×

  GORE-TEX® Products

  Tradice

  Desetiletí poskytují boty GORE-TEX® vysoký vnitřní komfort při jakémkoliv počasí a v jakýchkoliv podmínkách. Hlavními faktory, které ovlivňují tento komfort jsou prodyšnost a nepromokavost.

   

  Tyto vlastnosti zajišťuje unikátní GORE-TEX® membrána. Mikroskopické póry v membráně jsou nepropustné pro déšť a vlhkost z venku, ale zůstávají otevřené pro unik potu a nadbytečného tepla.

  Vaše nohy tak zůstávají vždy suché a v komfortním prostředí.

   

   

   

   

   

  Výhody

  GORE-TEX® membrána obsahuje až 1.4 miliardy mikropórů na 1 cm2. Takovým množstvím se zajišťuje nadstandardní jednosměrná propustnost.

   

   

   


  Kvalita

  Díky nekompromisnímu systému kontroly kvality od laminátu, přes prototyp až po finální produkt se na vysokou kvalitu produktů GORE-TEX® Footwear můžete spolehnout.

   

  Všechny části obuvi (usně, textilie, tkaničky, pěny ...) a celá konstrukce boty jsou zaměřeny na maximální výkon při jejich používání a jsou podrobeny nekompromisnímu testování kontroly kvality ve všech fázích vývoje produktu a jeho výroby.

   

   

  Testování nepromokavosti

  Obuv s podšívkou GORE-TEX® musí vydržet více než 300 000 flex-cyklů (ekvivalent 300 km chůze) při ponoření po kotníky do vody po dobu 80 hodin, přičemž rychlost šlapání je přibližně jeden ohyb boty za sekundu. Do jejich nitra se přitom nesmí dostat ani jediná kapka vody.

   

   

  Norma EN ISO 20344 přitom vyžaduje test jen 1000 cyklů (80 minut) a povoluje vniknout dovnitř 3 cm3 vody.

   

   

  Testování prodyšnosti

  Prodyšnost obuvi je důležitá pro udržování vhodných podmínek pro nohy.

  Oproti normě EN ISO 20345/47 dosahují použité GORE-TEX® materiály hodnotu prodyšnosti až šestkrát vyšší.

   

   

  Testování odolnosti

  Podšívkové a svrškový materiály GORE-TEX® musí vydržet až 4krát více oděrek než specifikuje příslušná norma EN ISO.

   

  Všechny komponenty musí před použitím projít testy, které mimo jiné také otestují absorpční schopnosti a schopnost propouštět vodní páry.

   

  Test kvality materiálů

  Na výrobu obuvi se smí použít jen taková laminace, která dokáže nepropustit vodu pod tlakem 1 bar alespoň 5 minut.

  Použít se mohou také jen takové komponenty, jejichž schopnost propouštět páru je minimálně na úrovni 5mg / cm2 / hod. Tato námi dosahovaná minimální hodnota je 6 krát vyšší, než od nás vyžadují normy.

   


  Komfort za každých podmínek

  Test komfortu měří oboustrannou propustnost boty. Test probíhá simulací zpocené nohy uvnitř boty při konkrétních teplotách. Finální stupeň komfortu se vypočítává na základě stupně vypařování a absorpce vodních par.

   

  Test míst s průsakům vody

  2% denní produkce (nebo min. 3 páry každou hodinu) jsou náhodně testovány na možné průsaky naplněním boty vodou a vložením do centrifugy, kde se točí rychlostí 240 otáček za minutu až půl hodiny. Voda se nesmí dostat ven. Takto se testují chyby v konstrukci boty. Prototypy se testují až hodinu.

  Vyrobeno s pro Česko

  Tyto internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto internetových stránek s tím vyjadřujete svůj souhlas. Ďalšie informácie