×
TOP 5 věcí, které si vezměte na túru

TOP 5 věcí, které si vezměte na túru

Sdílet článek:

Kompletní turistická výbava je základem každého turistu. Nabízíme vám 5 TOP věcí, které vám usnadní pobyt v přírodě.

Opravdu potřebuji navigaci?

Samozřejmě, že ano. Bez navigace se jednoduše můžete ztratit a dostat se do nežádoucí situace.

V dnešním moderním světě nám technologie usnadňují každodenní život. Jinak to není ani během dní, které si chceme užít v přírodě. Výhodou navigace v smartphone je jednoduchost při jejím používání, a také existuje mnoho aplikací, které vám poskytují tyto služby zdarma.

Pokud stále nevěříte moderním zařízením a upřednostňujete tradičnější formy navigace, sbalte si s sebou mapu nebo kompas. Je pravda, že technologie stále selhává a také bude. Takže ať už věříte technologií nebo ne, doporučujeme sbalit si některou z těchto pomůcek, i kdyby měla zůstat celou dobu v batohu, je lepší ji mít a nepotřebují, jak nemít a potřebovat.

Ponožky do zálohy

Počasí jakož i příroda jsou nevyzpytatelné faktory, které ovlivňují turistiku. Na záložní ponožky byste opravdu neměli zapomínat. Je to zejména kvůli tomu, že chodidla jsou nejvíce využívanou částí těla. Během teplejších období v roce, se nám chodidla mohou propotit. V takovém období si s sebou přibalte letní trekové ponožky. Chodidla jsou důležitou částí těla, proto se o nich musíme starat, pokud nechceme zažívat zbytečné potíže.

Dostatek tekutin a jídla

Pokud se chystáte na turistiku, určitě si do vašeho vaku přibalte dostatek tekutin a jídla. Nezapomínejte, že během výletu se netřeba přejídat. Zvolte si takové jídlo, které vám dodá co nejvíce energie. Tu určitě budete potřebovat. Při přejídání, nemusíte dosahovat takové výkony, jaké očekáváte. My doporučujeme zabalit si ovoce, zeleninu, ořechy, energetické tyčinky nebo sušené maso. Všechno jídlo, které si přibalíte, se pokuste sbalit si do lehkých sáčků. Čím méně zátěže pro vaše záda, tím více energie.

Tekutiny jsou velmi důležité a přece tak podceňovány. Kolik tekutin byste měli vypít je ovlivňováno mnoha faktory. Doporučeným množstvím je něco kolem půl litru vody za hodinu vaší aktivity. V zimním období nezapomínejte na čaj, ten vás příjemně zahřeje. Pokud jste na výletě s vaší partou a chcete se zahřát i jinou tekutinou jako je čaj, přibalte si malou ploskačku vaší oblíbené tekutiny. No nezapomínejte, že jste v přírodě, která tak jako krásy nabízí i různé nástrahy.

Treková obuv

Výběr správné obuvi na turistiku je nejdůležitějším faktorem nepokazenej turistiky. Vaše obuv musí souladu s tím jak a kde chodíte. Ať už plánujete výlet v letním či zimním období, vyberte si nepromokavou obuv. Když jste si jistý, že máte ze sebou kvalitní obuv, můžete vyrazit bez nejmenších obav.

Nezmoknite na cestách

Pokud se vydáte na výlet do přírody, určitě si předtím zjistěte předpověď počasí. I když vám počasí přeje, doporučujeme přibalit si nepromokavé oblečení. Kromě oblečení doporučujeme i nepromokavý obal na batoh, který zajistí, že vaše osobní věci zůstanou suché. Pokud si nejste jisti nepromokavostí vašeho oblečení a obuvi, využijte impregnační sprej, který efektivně odpuzuje vodu, ale nezabraňuje pronikání vzduchu.

TOP bonus

Poznávejte krásy, které nám nabízí naše příroda. No nezapomínejte, že ne jen příroda se musí starat o nás, ale i my se musíme starat o přírodu. Proto vám doporučujeme vzít si s sebou sáček na odpad, který vyprodukujete. Pokud vidíte na zemi něco, co by tam rozhodně nemělo být, neváhejte a vezměte to s sebou.

Vyrobeno v Evropy