×
S láskou k Slovensku - s botami na cestách

S láskou k Slovensku - s botami na cestách

Sdílet článek:

Nejen zahraniční turisté, ale každý jeden slovák by měl znát krásy přírody ve své zemi. Obzvláště Slovensko má bohatou přírodní kulturu obklopenou tatranského horami a lesnatými kopci, které obývají zvířata různého druhu. Bylo by škoda nevidět co všechno naše země nabízí, a proto bychom se měli alespoň jednou za čas rozhodnout i pro turistiku. No pokud se na turistiku rozhodneme jít, je velmi důležité si zvolit správnou obuv. Připravili jsme si pro vás pár tipů, kde se můžete na Slovensku vydat na turistiku a jak si na ni zvolit bezpečnou a pohodlnou obuv bezpečnú a pohodlnú obuv.

 

Věděli jste že: Slovenská republika je v pořadí druhou nejlesnatější krajinou ve střední Evropě, celkově lesy tvoří okolo 40% země?

Kam v Tatrách na turistiku

Slovenské hory poskytují svým turistům široce obsáhlou mapu turistických tras, stezek a zajímavých destinací. Je zřejmé, že kdyby je máme vyjmenovat všechny, museli bychom napsat o tom knihu. Nabízíme vám pár tipů, pro příjemné turistická místa.​

Najkrajšie miesta na Slovensku aj vo Vysokých Tatrách | bosp.skIlustračný obrázok / zdroj: https://pixabay.com/p-2119349/?no_redirect

 

Jako například Slavkovský štít ve Vysokých Tatrách, s turistickým chodníkem modrého značení, který sice dá zabrat vaší fyzičce ale nakonec se vám naskytne nádherný pohled na okolní města a vesnice, a také na tatranské doliny a štíty.

 

Dalším skvostem ve Vysokých Tatrách, je Malá Studená dolina. Většinou se označuje jako ledovcová dolina, která má tvar písmene U. Dolina má široké dno a má terasovitý tvar. Ze západu je ohraničena hřebenem, který ji odděluje od Velké studené doliny a z východu je Lomnické sedlo. Turistický chodník vede k Zamkovského chatě a následně dosahuje Téryho chatu. Pokud se dostanete na samý vrchol doliny, zaměří se vám pohled na Lední a Lomnický štít.

 

Pro méně náročnou trasu, je Botanická zahrada v Tatranské Lomnici. Návštěvníci této zahrady mohou vidět celkem 270 druhů rostlin, které rostou v horské oblasti, a rovněž navštívit pamětní místo věnované tím, který si prosadily myšlenku vzniku Tatranského národního parku.


Kam na výlet Slovensko?  
 

Na Slovensku najdeme i místa, kde turistika nemusí být nějak velmi náročná a přitom můžeme poznávat i vlastní kulturu.

 

Tipy a nápady kam na výlet na Slovensku s trekingovou obuvou | bosp.sk

Ilustračný obrázok / zdroj: https://www.maxpixel.net/Slovakia-Nature-The-Countryside-Liptov-West-Sun-3246932

 

Znáte Čičmany? Je to malá vesnička plná folklórní architektury, obklopena horami a loukami určenými oddechové turistické trase. Toto místo můžete navštívit v každém ročním období ať už na turistické výlety nebo na lyžování.

 

Jako o dalším tipu na výlet, budeme hovořit o Skanzenu v Bardejovský lázních. Nachází se v blízkosti města Bardejov, kde se můžete vydat také v rámci turistiky a tak navštívit nejstarší muzeum lidové architektury, která vás zavede zpět do dob minulých.

 

Jak se pohodlně obout na výlety.


Napsali jsme vám pár tipů kam na výlet a na turistiku, ale o týden v následujícím článku vám dáme pár užitečných rad, jak si to užít v pohodlí a ve správné obuv z veľkého výberu produktov, pro lepší přípravu do přírody. Doufáme, že si vyberete a užijete každý jeden krok s našimi produkty.

 

Vyrobeno v Evropy