• Košík je prázdny

  ×
  Oslavte Mezinárodní den stromů s botami od BOSP

  Oslavte Mezinárodní den stromů s botami od BOSP

  Sdílet článek:
  Oslavte Mezinárodní den stromů s botami od BOSP
   
  Den stromů se každoročně slaví 20. října již od roku 1872, kdy s touto myšlenkou přišel novinář J. Sterling Morton.
   
  Přírodovědné okénko ...
   
  Strom je dřevina, která má vytrvalé dřevnaté stonky. Stromy se rozvětvují až v určité výšce nad zemí. Jsou to suchozemské rostliny, jejich výživa probíhá díky fotosyntéze. Listy stromů mají omezenou velikost, na rozdíl od kořenů a stonků, což znamená, že stromy mohou růst do nekonečna.
   
  Strom - dar země
   
  Stromy jsou důležitou součástí našeho života. Pokud řekneme, že bez stromů bychom nepřežili, tak nepřeháníme.
   
   
  Listy stromů obsahují látku, která dodává planetě kyslík. Filtrují vzduch a tím zajišťují čistý vzduch, který je základním prvkem zdraví.
   
  Stromy jsou nutné iv městských a venkovských zástavbách, protože neutralizují škodlivé mikroby. Během letních horkých dní ochlazují vzduch a neutralizují prach.
   
  Některé stromy pěstujeme díky jejich plodem, jiné zase slouží na okrasu zahrádek a parcích. Dřevo využíváme i ve stavebnictví a architektuře.
   
   
  Kromě estetické a ekonomické hodnoty, mají stromy i psychologickou hodnotu. Pokud nemáte dostatek energie, zkuste zajít do lesa. Pobyt v přírodě působí blahodárně na zdraví i psychiku.
   
  Chraňme si je
   
  Na Slovensku porazí přibližně 9 milionů stromů ročně. Těžbě dřeva zabráníme těžko, ale stromům dokážeme pomoci všichni.
   
  Jak dokážete pomoci i vy?
   
  Recyklujte papír. Všechny staré dokumenty či sešity se ještě použít dají. Stromem pomůžete i koupí produktů, vyrobených z recyklovaného papíru.
   
  Zasaďte si svůj strom.
   
  Adoptujte si svůj vlastní strom a zabraňte jeho porazí.
   
   
  Navštěvujte lesy, objímejte stromy a přijměte energii, kterou stromy nabízejí. Procházku či turistiku v lese si nejvíce vychutnáte s kvalitní a dlouhotrvajícím obuví od bosp, která ochrání vaše chodidla za každého počasí a jakýchkoli podmínek.

  Vyrobeno s pro Česko

  Tyto internetové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto internetových stránek s tím vyjadřujete svůj souhlas. Ďalšie informácie