×
Jak vybrat vhodnou pracovní obuv

Jak vybrat vhodnou pracovní obuv

Sdílet článek:

Jak vybrat vhodnou pracovní obuv


Špatná pracovní obuv vám může zničit celý život. O bolest chodidel, zdeformované palce, vadné držení těla, celkovou stabilitu a bolesti kloubů, si ve značné míře koledujeme i špatným výběrem pracovní obuvi.


Při výběru vhodné pracovní obuvi, doporučujeme dodržovat následující opatření.


Bezpečnost


Nebezpečí pro vaše chodidla se vyskytují v každé profesi. Bezpečnost je nejdůležitějším aspektem při výběru pracovní obuvi. Pokud pracujete jako pilař, nejvíce ohroženým místem je přední část chodidla, kde je velmi snadné poranit se pilou. Proto by v přední části měla být umístěna tužinka, která ochrání chodidlo před proříznutím. Pracovní obuv pro hasiče musí poskytovat dostatečnou stabilitu, odolnost a ochranu před vysokými teplotamiale i ochranu podešve před propíchnutím.

 


Podpora


Podpora pracovní obuvi spojuje množství prvků, které zajistí vašim chodidlům pohodlí. Při jejím výběru zvažte stélku, mezipodešev, podrážku a také podšívku. Policejní jednotky patří k silovým složkám, které operují zejména v zastavěných územích, kde na ně číhají různé nástrahy, při kterých jsou nuceni, například i šlápnout do neznámých tekutin. Proto by podšívka policejní obuvi mala poskytovat ochranu před chemikáliemi.
 

Pohodlí


Víme, že v práci trávíte většinu času týdne. Maximalizace pohodlí dokáže ovlivnit váš pracovní výkon. Pevnost a pružnost jsou základními vlastnostmi kvalitní pracovní obuvi. Tyto vlastnosti ovlivňují vaše pohodlí chodidel. Také myslete na to, že vaše boty vám musí dokonale sednout, což ovlivňuje výběr správné velikosti.

 

Voděodolnost a izolace

Pracovat v mokrých botách, ve kterých vám je zima je asi nejhorší představa pracovního dne. Kvalitní nepromokavé boty, vás udrží v bezpečí a v teple. Při pohybu v terénu během chladnějších měsíců je dobré mít obuv vybavenou vrstvou s tepelně izolačními vlastnostmi. Zejména myslivci, kteří tráví čas v přírodě, potrebujúpoľovnícke boty, které chodidla udrží v suchu a teple za každých okolností.
Každému z nás záleží na tom, co máme na sobě. Proto kromě výše zmíněných vlastností, my v bosp, klademe důraz i na to, aby byly vaše boty stylové a zároveň jste se v nich cítili dobře.
 

Vyrobeno v Evropy