×
5 jednoduchých tipů jak vyřešit bolest chodidel z bot

5 jednoduchých tipů jak vyřešit bolest chodidel z bot

Sdílet článek:

5 jednoduchých tipů jak vyřešit bolest chodidel z bot

Chodidla jsou opěrným bodem pro správné držení těla. Při bolesti chodidel a deformací se snadno může stát, že kromě bolesti chodidel si můžete způsobit i bolest v oblasti páteři. Jak co nejdříve a jednoduše vyřešit problémy s chodidly, vám nabízíme v následujících pěti tipech.

Správná obuv a velikost obuvi

Výběrem správné obuvi dokážete předejít několika bolestem a otokům. Chcete-li se vyhnout bolesti, pořiďte si pohodlnou obuv s měkkou stélkou a s ortopedicky tvarovanými vložkami.

Kromě kvalitní obuvi dbejte i na to, aby vám vaše obuv dokonale sedla. Jak si vybrat správnou velikost se dozvíte v tomto článku: "https://bosp.cz/na-spravne-velikosti-zalezi"

Střídavé lázně

Velmi dobrým řešením při bolesti chodidel jsou střídavé lázně. Začněte ponořením vašich chodidel do teplé vody, kde je necháte odpočívat alespoň 5 minut. Následnechodidlá ponořte do studené vody. Vydržte alespoň 20 sekund nebo minutu. Tento proces opakujte podle potřeby. Zakončete ho ve studené vodě. Po koupeli si nohy osušte ručníkem a pak je zakryjte dekou nebo si natáhněte teplé ponožky.

 

Jednoduché cviky

Zbavte se bolesti chodidel cviky, které prostě zvládnete i doma.

Cvik 1: V sedě napněte končetiny a stiskněte míč mezi členkami.

Cvik 2: Lehněte si a s nataženou špičkou kružte nohou v kotníku.

Cvik 3: Vyzdvihujte se na špičky. Vezměte si židli a opřete se o opěradlo. Pokrčte nohu, zvedněte ji nahoru a druhou nohou se pomalu zvedejte na špičky. Tento cvik opakujte alespoň 10 krát.

Cvik 4: Chození na špičkách je jednoduché cvičení, které můžete absolvovat kdykoliv.

Cvik 5: Ohýbejte prsty na chodidlech jako kdybyste chtěli chytit nějaký předmět.

V přechodných měsících Vám odprúčame model Ural Pro Lime.

zábaly

Zelné listy mají protizánětlivé účinky. Zabalte si nohy do zelných listů, navlékněte si ponožky a nechte působit přes noc. Nejlepší účinek budou mít, pokud je jemně rozválíme, aby listy vypustili šťávu.

Octový zábal připravíte tak, že ocet rozmícháte v poměru 1: 1 a nanesete ho na bavlněnou utěrku. Zábal nechte působit během noci.

Lopuchový zábal používáme stejně jako zábal z zelných listů. Ráno bude lopuch stmavnutý.Hovorí se, že lopuch během noci do sebe vstřebal bolest.

masáž

Nejrychlejším a nejjednodušším způsobem jak odstranit bolest chodidel je dopřát si masáž. Nejlepší by bylo, kdyby vám ji dělal někdo jiný a vy byste si přitom mohli dokonale relaxovat.

Pokud se při vás nenachází nikdo, kdo by vám masáž poskytl, můžete to vyzkoušet i sami. Postupujte následovně:

  1. Promněte si párkrát rukama spodek chodidla, abyste ho zahřáli.
  2. Celé chodidlo promačkejte oběma rukama.
  3. Stiskněte, vytáhněte a otočte každý prst na noze.
  4. Palci zatlačte na místech podél celého chodidla a tento krok opakujte několikrát.
  5. Palci stiskněte místa v oblasti kotníku.


Pokud vám bolest chodidel ztrpčuje váš každodenní život, neváhejte se obrátit na ortopeda. Většina pacientů vyhledá ortopeda až když je pozdě. Nepodceňujte tento opěrný bod vašeho těla a neriskujte zbytečné komplikace. Včasnou diagnózou můžete zabránit různým potížím.

Vyrobeno v Evropy